پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی مازندران
 تعداد بازدید: 267

سید علی اقا میری نماینده مازندران در شورای عالی استانهاآقامیری بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های نجات اقتصاد کشور حذف دلال‌ها و واسطه‌ها است، گفت: اگر دولت و دستگاه قضا بتوانند این مافیا را شناسایی کرده و با آن‌ها برخورد کنند تولیدکننده به تولید بیشتر مشتاق‌تر شده و مصرف‌کننده نیز به سمت استفاده از کالای ایرانی خواهد رفت و این سیکل سبب رونق تولید خواهد شد.

سید علی آقامیری نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها در خصوص چگونگی به ثمر رسیدن شعار "رونق تولید" که از سوی مقام معظم رهبری برای سال 98 نام‌گذاری شد، گفت: چند سالی است که مقام معظم رهبری شعار سال را در راستای مسائل اقتصادی کشور انتخاب می‌کند که به‌حق هم هست. ازاین‌رو لازم است دست‌اندرکاران و مسئولان دولتی نیز حساسیت جدی بر مسئله اقتصادی داشته باشند.

آقامیری ادامه داد: تأکید بر اقتصاد از سوی مقام معظم رهبری نشان‌دهنده اهمیت اقتصاد و تأمین نشدن نظر ایشان است؛ بنابراین اگر مسئولان بخواهند مانند سال دیگر تحقق شعار سال را موکول به چاپ بنر و درج بر روی سربرگ باشد به‌جایی نخواهیم رسید و دچار وضعیت سال‌های پیش خواهیم شد.

نماینده ساری در شورای اسلامی استان بابیان اینکه به‌عنوان یک تولیدکننده خرد اعتقاددارم دو قشر تولیدکننده و مصرف‌کننده در کشور دچار زیان می‌شوند، توضیح داد: تولیدکننده محصول خود را با سود بسیار کم به فروش می‌رساند و مصرف‌کننده با چندین برابر قیمت این محصول را تهیه می‌کند اما در این میان دلال‌ها و مافیا پنهان بدون ارائه هیچ خدماتی بیشترین سود را نصیب خود کرده و سبب اختلال در بازار می‌شوند.

وی ادامه داد: قطعاً پس از اعلام این شعار از سوی مقام معظم رهبری، اتاق‌های فکری تشکیل شده‌اند تا تصمیم بگیرند چگونه می‌تواند در سایه این شعار سودهای کلانی به جیب بزنند و اگر دولتمردان و مسئولان به دنبال تحقق بخشی به شعار مقام معظم رهبری نباشند و از شعارزدگی خارج نگردند بازهم مانند سال‌های قبل اتفاقی در اقتصاد کشور رخ نخواهد داد و بازهم مصرف‌کننده و تولیدکننده بیشترین زیان را خواهد دید.

آقامیری افزود: قشر تولیدکننده و مصرف‌کننده را آسیب‌پذیرترین اقشار اقتصاد توصیف کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های نجات اقتصاد کشور حذف دلال‌ها و واسطه‌ها است. اگر دولت و دستگاه قضا بتوانند این مافیا را شناسایی کرده و با آن‌ها برخورد کنند تولیدکننده به تولید بیشتر و با کیفیت بهتر مشتاق‌تر شده و مصرف‌کننده نیز به سمت استفاده از کالای ایرانی خواهد رفت و این سیکل سبب رونق تولید خواهد شد. اگر این‌گونه نباشد فرموده مقام معظم رهبری در حد شعار باقی خواهد ماند و سال آتی نیز قطعاً رهبر معظم انقلاب شعار اقتصادی دیگری را مطرح خواهند کرد.