پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی مازندران
 تعداد بازدید: 309

نماینده شهرستان بابل در شورای اسلامی استان مازندرانمقیمی با اشاره به طرح انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان گفت: در حال حاضر باوجود مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی اجرای چنین طرح‌هایی می‌تواند کشور را به‌سوی بحران سوق دهد.

سید مقیم مقیمی نماینده بابل در شورای اسلامی استان با اشاره به طرح انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان گفت: یکی از موضوعات به‌روز و جنجالی که در کشور مطرح است بحث انتقال آب دریای مازندران به استان سمنان است. ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که این دریا متعلق به تمام ملت ایران است و از ظرفیت دریا و استان مازندران مردم کل کشور استفاده می‌کنند و تنها متعلق به مازندران نیست.

وی ادامه داد: اینکه ما بیایم از یک رانت و قدرتی استفاده کنیم برای کاری که به صلاح مردم منطقه و کشور نباشد این قضیه حرام است و فعل حرام را مرتکب می‌شویم. این بحث هم نه‌تنها بین مردم عادی بلکه بسیاری از کارشناسان حوزه محیط‌زیست که بعضاً در دستگاه‌های اجرایی هم مشغول هستند نیز به این مسئله اعتراض دارند.

مقیمی با اشاره به برکناری پروین فرشچی معاون پیشین محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط‌زیست به دلیل مخالفت با این طرح گفت: برکناری وی چه مفهومی می‌تواند داشته باشد؟ یعنی اینکه این تصمیم باید در هر شرایطی انجام شود و به دلیل اینکه خانم فرشچی از این تصمیم تمکین نمی‌کرد به‌سرعت با فرد دیگری جایگزین شد.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها اضافه کرد: این موضوع قطعاً با تنش‌های اجتماعی و سیاسی زیادی در استان مواجه است و امروزه مردم استان مازندران با مسئولین و نمایندگان استان دست‌به‌دست یکدیگر داده و به‌صورت متحد در کنار هم هستند تا از اجرای این طرح جلوگیری کنند.

مقیمی بابیان اینکه مسئولین و مردم مازندران برای تحقق نیافتن این کار یک‌صدا برکنار هم هستند توضیح داد: در حال حاضر شرایط کشور شرایط خوبی نیست و با توجه به چالش‌ها و نارضایتی‌های موجود اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مطرح کردن چنین تصمیمی‌هایی می‌تواند کشور را به‌سوی بحران هدایت کند.