پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی مازندران
 تعداد بازدید: 196

استاندار مازندران در جلسه شورای استانحسین زادگان در نشست صمیمی با اعضای شورای استان مازندران بابیان اینکه جلسات با شوراها باید جزو نشست‌های اولیه استانداری برگزار می‌شد از برگزاری با تأخیر نشست با شوراها عذرخواهی کرد.

 احمد حسین زادگان استاندار مازندران شامگاه شنبه در نشست شورای استان مازندران بابیان اینکه نشست با شوراها کمک می‌کند تا صدای نمایندگان مردم را بشنویم افزود: نقد رئیس شورای استان سبب شد تا با نمایندگان مردم نشست برگزار کنیم.

وی مشغله کاری و انتخاب تازه معاون سیاسی امنیتی را دلیل تأخیر در برگزاری نشست با شوراها بیان کرد و افزود: در دوره گذار بودیم و تصمیم گرفتیم تا سریع با شوراها نشست برگزار کنیم.

وی بابیان اینکه جلسات با شوراها باید جزو نشست‌های اولیه استانداری برگزار می‌شد از برگزاری با تأخیر نشست با شوراها عذرخواهی کرد.

حسین زادگان تصریح کرد: درباره معادن جدید مصوبه کردیم که مجوز ندهیم و نزدیک به ۱۲۰ معدن در استان وجود دارد که فقط کاغذ آن با رقم‌های آن‌چنانی خریدوفروش می‌شود و چند دست معامله شد.

استاندار مازندران با اظهار اینکه منطقه غرب استان حفاظت‌شده است اما باید برای تأمین مصالح آن فکری کرد گفت: میزان نیاز منطقه باید تأمین و برآورد شود و باید برای معادن موجود برنامه‌ریزی کرد.

وی بابیان اینکه معادن غنی در منطقه مازندران شامل روی و مس شناسایی‌شده است گفت: باید رابطه معقول و آشتی بین مصالح زیست‌محیطی و منافع مردم برقرار کنیم.

حسین زادگان یادآور شد: اگر معادن درباره اخذ مجوز تخلف کردند باید بررسی شود و اگر فرایند کار به‌گونه‌ای است که مسائل رعایت نمی‌شود نیز باید پیگیری کند.

استانداری مازندران درباره ۸۰ درصد درآمد روستاها اضافه کرد: اگر حقی در قانون پیش‌بینی‌شده باید اجرایی شود زیرا یکی از دلایل انحراف از قانون عدم حسابرسی و نظارت‌ها است.

وی آموزش شوراها به‌ویژه از طریق فضای مجازی لازم دانست و گفت: ازنظر علمی آموزش‌ها لازم و ضروری است