پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی مازندران
 تعداد بازدید: 276

نماینده مازندران در شورای عالی استانها،مازندران در حال نابودی استنماینده مازندران در شورای عالی استان ها:مازندران در حال نابودی است
تخریب یك و نیم میلیون هكتار از جنگال های باستانی هیركانی توسط كارخانه سیمان نكا

شریفی با اشاره به تخریب 1.5 میلیون هکتار از جنگل های هیرکانی توسط کارخانه سیمان نکا گفت: این یک فاجعه محیط زیستی است که به دلیل مدیریت ناکارآمد متاثر از رانت و رابطه به وجود آمده است.

صاحب شریفی نماینده مازندران در شورای عالی استان ها، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، فاجعه ی پاکتراشی جنگلهای حاشیه ی کارخانه ی سیمان نکا به مساحت تقریبی یک و نیم میلیون مترمربع را فاجعه خواند و گفت: جنگل هایی که باقیمانده از نسل سوم دوران زمین شناسی است در حال نابودی است.

وی نابودی یک و نیم میلیون متر مربع از جنگل های هیرکانی در محدوده کارخانه سیمان نکا را فاجعه ای تلخ و دردناک توصیف کرد که از تقابل بی رحمانه ی صنعت و طبیعت و به مدد مدیریت غیرمسئول و ناکارآمد در مازندران رقم می خورد.

شریفی افزود: طنز تلخ ماجرا اینجاست که این کارخانه سال گذشته و در آخرین روزهای بهمن‌ماه96، جایزه صنعت سبز را نیز از محمد شریعتمداری وزیر سابق وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت و همچنین عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست کسب کرد.
 
نماینده مازندران در شورای عالی استان ها، ادامه داد: شوربختانه عمق فجایع زیست محیطی در استان به حدیست که بنده به عنوان یک فعال سیاسی و خادم کوچک مردم به مرز استیصال رسیدم .هیچ عزمی برای مقابله با بحران دیده نمی شود. مدیریت ناکارآمد و غیر متخصص و بدنه ای که عمدتا  محصول لابی و رابطه و خویشاوند سالاری و روشهای نادرست گزینش اداریست ناتوان و درمانده از رفع مشکلات است که اگر برفرض خوشبینانه عزم کار هم داشته باشد تخصص لازم را ندارد و بر فرض محال دارا بودن هردوی اینها، فاقد پشتیبانی مراجع بالادستی هستند که این امر مولود نگاه نادرست برنامه ریزان دولت به مقوله ی توسعه است .

وی با بیان اینکه مازندران در شرف نابودیست، تصریح کرد: بحران زباله، شیرابه، شب پره، مگس مدیترانه ای، تخریب خاک، تخلیه منابع آب زیر زمینی، کاهش بارندگی و نابودی شمشاد و ماهی و پرنده حقیقت امروز مازندران است. این مسائل هم هیچ ارتباطی هم به تحریم ها و قدرت های جهانی و دشمن و FATF و غیره ندارد بلکه این خروجی یک مدیریت ناکارآمد غیر علمی است.