شوراهای اسلامی شهر و روستا که تجلی اراده و حضور مردم در اداره امور به دست خودشان است در روز نهم اردیبهشت ماه سال 1388 یازدهمین سال حیات خود را آغاز نموده است.این نهاد که ماهیتی مردمی و غیردولتی دارد، در استانی با قدمت دیرینه طی سالهای پیشین فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشت واینک با کوله باری…
        

 شوراهای اسلامی شهر و روستا که تجلی اراده و حضور مردم در اداره امور به دست خودشان است در روز نهم اردیبهشت ماه سال 1388 یازدهمین سال حیات خود را آغاز نموده است.این نهاد که ماهیتی مردمی و غیردولتی دارد، در استانی با قدمت دیرینه طی سالهای پیشین فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشت واینک با کوله باری از تجربه گام در راه خدمتگذاری نهاده است.

ضرورت تقويت شوراهای شهر و روستا

شوراهای اسلامی شهر و روستا که تجلی اراده و حضور مردم در اداره امور به دست خودشان است در روز نهم اردیبهشت ماه سال 1388 یازدهمین سال حیات خود را آغاز نموده است.
این نهاد که ماهیتی مردمی و غیردولتی دارد، در استانی با قدمت دیرینه طی سالهای پیشین فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشت واینک با کوله باری از تجربه گام در راه خدمتگذاری نهاده است.
توجه و نظارت بر چشم انداز فعالیت های عمراني و فرهنگي و اجتماعي و ایجاد توسعه و گسترش آنها بخش اصلی اهداف شوراي استان مي باشد.
طی دو سال گذشته با محور قرار دادن اهداف بيان شده ضمن تعامل با دستگاه هاي اجرايي ذيربط و مسوولين مربوطه اقدامات مهمي در اين راستا صورت پذيرفت.
نظارت بر بهسازی و ساماندهی پیاده روها و خیابان های سطح شهر، رفع معضلات زیست محیطی و کوشش برای داشتن استانی پاک و سالم از دیگر کارکردهای حضور منتخبین مردم استان در شورا بوده است.
دستیابی همگان به رفاه عمومی با ایجاد زیرساخت های مناسب شهری و تامین عادلانه کلیه حقوق شهروندی میسر می شود، که این امر جزو اصلی ترین طرح ها وبرنامه های عملی شورای استان است گرچه رسیدن به آن با مشارکت همه هم استاني هاي شريف مازندران شدنی است.
شورای استان از هیچ كوششي برای جامه عمل پوشیدن به مطالبات فراوان مردم غیرتمند استان در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و رفاهی فروگذار نخواهد کرد و دستان همیشه مهربان آنان را برای یاری منتخبین خود در نهاد مردمی شورا در راه ساختن شهر و روستاي شایسته خودشان و نسل فردای این مرز و بوم و دیار می فشارد.
شوراي استان در تلاش است تا روستاها را نيز كه منشا وخاستگاه توليدات كشاورزي و باغداري و دامپروري مي باشد با تقويت شوراها به توسعه نسبي برساند.
به نظر بنده هم تقويت شوراهاي بخش و روستاها مي تواند بسياري از مشكلات مردم را حل و فصل نمايد.

                                                                                       مهندس نقیبی            
                                                                             عضو شورای اسلامی استان
                                                                      و   رئیس شورای اسلامی شهر ساری

کد مطلب : ۱۶۶  / گروه :  / ۱۷ خرداد ۱۳۸۸  /  بازدید : ۲۷۸۴

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز28
دیروز 1514
جمع 922898
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت