در پی دعوت تلفنی اولین نشست اعضای کمیته همایش شوراها با حضور جناب آقای محسن پور رئیس شورای اسلامی استان و دبیر کمیته همایش و سایر اعضا در مورخه 4/10/87  رأس ساعت 9 صبح در محل دفتر شورا برگزار گردید .
ابتدا تلاوتی چند از کلام ا... مجید قرائت شد .
آنگاه جناب آقای محسن پور دبیر ستاد برگزاری همایش شوراهای اسلامی به هدف از برگزاری نشست پرداخت و با بیان اهمیت ارائه گزارش از عملکرد نظام جمهوری  اسلامی با همه مخالفت های کشورهای قدرتمند ، پیشرفت و توسعه قابل توجه در قیاس با رژیم دیکتاتور گذشته همدلی و همراهی مردم با مقامات و مسئولین را  زمینه ساز تحقق برنامه های دولت ها در طول انقلاب ذکر نمود .
آنگاه آقایان دکتر رسولی و براتی نظرات و دیدگاه خود را در رابطه با  برگزاری همایش شوراها در 18 بهمن ارائه نمودند .
در ادامه پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی به شرح زیر اتخاذ گردید :
1- با عنایت به اینکه بر اساس روزشمار اعلام شده از سوی ستاد سیمرغ  18 بهمن مختص به برگزاری همایش شورائیان در سطح استان می باشد به منظور  جلوگیری از برگزاری برنامه های مشابه در سطح شهرستانها مقرر گردید از سوی  جناب آقای مهندس قناعت معاونت محترم سیاسی امنیتی به فرمانداران 16 گانه اعلام  تا از اجرای برنامه ها در این روز در شهرستانها خودداری گردد .
2- با توجه به سیاست برگزاری همایش بزرگ شورائیان در مرکز استان و پیش بینی حضورجمعیت بالغ بر 3000  نفر از اعضای شورائیان ، مقامات و دهیاران در سطح استان ، لذا  تهیه مکان مناسب ، پذیرایی و دیگر تشرفات مرتبط به آنروز از سوی ستاد سیمرغ  استان مهیا  تا  به دبیرخانه همایش شوراها اعلام گردد .
3- با توجه به ضرورت دعوت از مقامات کشوری بخصوص سخنران در روز همایش بزرگ شورائیان ( 18 بهمن ) مقرر گردید ستاد سیمرغ نسبت به موضوعات زیر ارائه طریق نماید :
الف – مسئولیت و امضاء دعوت از اعضای شورای اسلامی استان برای حضور در همایش بر عهده دبیر ستاد و اعضای دبیرخانه همایش می باشد ، یا از طریق رئیس ستاد سیمرغ اقدام خواهد شد .
ب- انتخاب و دعوت از سخنران روز همایش شورائیان در 18 بهمن با مسئولیت دبیر می باشد یا توسط رئیس ستاد سیمرغ انجام خواهد پذیرفت .
ج - پیش بینی تمهیدات لازم ناوگان حمل و نقل  برای جابجایی شورائیان از شهرستانها به مرکز استان به منظور حضور در همایش
4- با توجه به پیش بینی برگزاری آزمون سؤال از کتاب قانون اساسی برای روز همایش و اهداء جوایز به برندگان ، لذا پیشنهاد گردید تا از طریق فرمانداران و رؤسای شورای اسلامی شهرستانها مبالغی برای تهیه جوایز به شماره حسابی که بدین منظور از سوی ستاد سیمرغ یا دبیرخانه تعیین می گردد و به شهرستانها اعلام می شود ، واریز تا جوایز از سوی یک مرجع تهیه شود .
ضمناً ، مرجع تهیه و تکثیر کننده سؤالات ازکتاب قانون اساسی تعریف گردد . 
5- با توجه به اینکه تهیه کتاب از عملکرد دستگاههای اجرایی در دولت نهم و قیاس با دولت های گذشته ضروری بنظر می رسد .
 لذا پیشنهاد می گردد که از طریق جناب آقای مهندس قناعت معاونت محترم سیاسی امنیتی به کلیه دستگاههای دولتی در استان اعلام تا اطلاعات و آمار درخواستی را در اختیار دبیرخانه همایش قرار دهند .

کد مطلب : ۱۵۵  / گروه : مصوبات /  / ۰۷ بهمن ۱۳۸۷  /  بازدید : ۳۴۶۶

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز75
دیروز 1233
جمع 867288
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت