تاريخ تشکيل جلسه :  13/4/88        مکان جلسه : سالن جلسات معاونت برنامه ریزی استانداری 
اعضاء حاضر :  52 نفر
اعضاء غايب  :  -
مدعوين : جناب آقای مهندس هاشمی معاونت محترم عمرانی استاندار و مديران کل آن حوزه
تعداد آرا :   -     

دستور کار جلسه :
پیگیری مصوبات اجلاس مورخ 16/10/87 شورای اسلامی استان با حضور جناب آقای مهندس هاشمی و مدیران کل محترم آن حوزه
پیگیری کمیسیونهای تخصصی شکل گرفته در اجلاسیه اخیر
ارائه برنامه شهری توسط رؤسای شورای اسلامی شهرها
ارائه گزارش از تعداد صورتجلسات بررسی شده شهرها و و بخشهای تابعه هر شهرستان
 ارائه گزارش از وضعیت پروژه های عمرانی توسط رؤسای شورای اسلامی شهرستانها

 

                                                               خلاصه مذاکرات :
اولین جلسه نشست مشترک مشترک رئیس و اعضای هيئت رئيسه شورای اسلامی استان و رؤسای شورایاسلامی شهرستانها و شهرها در سال 1388 با حضور جناب آقای مهندس هاشمی معاونت محترم عمرانی استاندار و جناب آقای مهندس حسینی مدیر کل محترم دفتر امور شهری استانداری ، رأس ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 13/4/88  در محل سالن جلسات معاونت محترم برنامه ریزی استانداری برگزار شد .
ابتدا آیاتی چند از کلام ا.. مجید توسط یکی از اعضا قرائت گردید .
سپس جناب آقای محسن پور رئیس شورای اسلامی استان ضمن خیر مقدم به حاضرین ، فرارسیدن میلاد با سعادت امام علی (ع) را به همه شیعیان خصوصاً پدران سخت کوش جامعه و هم استانی های عزیز تبریک گفت .
وی سپس به حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات 22 خرداد اشاره کرد و ضمن تبریک به رئیس محترم جمهور به جهت انتخاب مجدد ایشان ، از مردم فهیم ایران خصوصاً مردم ولایتمدار استان که حضوری حماسی در انتخابات 22 خرداد داشتند و همچنین از درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و نیز دست اندرکاران انتخابات بویژه استاندار ، فرمانداران ، بخشداران ، دستگاههای اجرایی و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها که زمینه حضور بی نظیر مردم را فراهم آوردند تقدیر و تشکر نمود .
رضا محسن پور در ادامه به بند 2 دستور کار جلسه پرداخت و اعلام کرد : در اجلاسیه اخیر 4 کمیسیون ( توسعه و عمران ، فرهنگی و اجتماعی ، توریسم و اصلاح الگوی مصرف ) تشکیل که اعضای آن مشخص گردیده است .

این کمیسیونها موضوعات و مسائل مختلف و همچنین نواقص ، کمبودها و ابهامات موجود در قانون را بررسی و پس از دسته بندی به صورت لایحه و طح جهت ارائه به مجلس شورای اسلامی به شورایعالی استانها ارجاع خواهد نمود .
در ادامه رئیس شورای اسلامی استان با اظهار تأسف از کاهش اختیارات و کمرنگ شدن نقش شوراها گفت : در سالهای اخیر شاهد کاهش اختیارات شورا در بعضی زمینه ها    بوده ایم . به عنوان مثال در اصلاحیه جدید قانون ، نماینده شورای اسلامی استان که با حق رأی در کمیسیون ماده 5 حضور می یافت عملاً حذف گردیده است . وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری در جهت احیای این بخش از قانون ، نسبت به حضور مجدد نماینده شورای اسلامی استان دراین کمیسیون اقدام گردد .وی همچنین خواست ترتیبی اتخاذ تا از نمایندگان شورای اسلامی شهرستانها نیز در این جلسات دعوت بعمل آید .
رضا محسن پور ادامه داد : در برخی از شهرستانها نمایندگان شوراها در جلسات فرمانداریها و کارگروههای مرتبط حضوری کمرنگ داشته و نظرات و پیشنهادات آنها کمتر مورد توجه و ارزیابی قرار می گیرد .
یکی از افتخارات شورا این است که به عنوان مدیر امور شهری ایفای نقش می کند و اگر مدیریت شهری و روستاها به شورا واگذار گردد خدمات بهتری ارائه شده و باری از دوش دولت کم خواهد شد .
وی در ادامه به موضوع رعایت ماده قانونی بودجه در شهرها اشاره کرد و با اشاره به بند 31 ماده 71 قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی گفت : طبق قانون ، بودجه شورای اسلامی شهر که از محل بودجه شهرداریها تعیین می گردد باید به تصویب شورای اسلامی شهرستان برسد و بودجه سالانه نیز به اطلاع عموم رسانده شود . همچنین پرداخت سهم 2% شورای شهرستان از محل بودجه شورای شهر می تواند کمک کار خوبی در جهت رفع مشکلات و معضلات موجود در سطح شهرستانها باشد .

*******************
سپس هر یک از اعضای حاضر به بیان مشکلات شهر ستان و شهر خود پرداختند :

جناب آقای نائیج نژاد رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان آمل :
وی ضمن عرض سلام و ادب خدمت حاضرین درجلسه ، مشکلات شهرستان آمل را به شرح زیر بیان داشت :
     1- یکی از مهمترین مسائل و مشکلات شهرستان شهرستان آمل مشکل ترافیکی است که احداث کمربندی بزرگ امامزاده عبدا... به عنوان پل ارتباطی شهرهای نور ، نوشهر ، چالوس و ... می تواند بار ترافیکی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد  .
2-مرکز شهر آمل فاقد حتی یک پل روگذر می باشد :
شهر آمل به عنوان یک شهر توریستی و به دلیل قرار گرفتن در مسیر مسافرین به سمت دریای خزر و شهرهای دیگر ، سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافرین و توریست    می باشد که این امر موجب ایجاد ترافیک شدید در منطقه می گردد . در حالی که ساخت پل روگذر در منطقه می تواند موجب کاهش ترافیک و مشکلات ناشی از آن گردد .  
3-مشکل میدان امام حسین (ع) تا کنون حل نشده است .
4-شهرداری های کوچک به دلیل عدم تخصیص امکانات و بودجه کافی با مشکلات عدیده ای روبرو هستند و امکان ارائه خدمات مناسب به شهروندان را ندارند . وی خواستار توجه بیشتر مسئولین به شهرداریهای کوچک شد .
آقای نائیج نژاد در پایان از مسئولین خواست ترتیبی اتخاذ تا رؤسای شورای اسلامی شهرستانها نیز در کمیسیون ماده 5 حضور یابند . 
*******************
جناب آقای برادران کناری رئیس شورای اسلامی شهر فریدونکنار :
وی با عرض ادب و احترام به حاضرین ، معضلات موجود در شهر فریدونکنار را به شرح زیر بیان نمود :
1-مشکل زباله و کارخانه کمپوست به طوری که موجب بروز تنش در بین شهروندان گردیده است .
2- فرسودگی ماشین آلات شهرداری
3-نامشخص بودن متولی طرح دریا با توجه توریستی بودن منطقه و هجوم مسافرین خصوصاً در فصل تابستان
4-ناتمام ماندن کمربندی شهرستان فریدونکنار ( 95% کار انجام و در صورتی اتمام سریعتر پروژه بار ترافیک موجود در شهر کاسته خواهد شد )
5-در بحث نهضت آسفالت ، مبلغ پیشنهادی جهت اجرای پروژه 17 خیابان ، 320میلیون تومان بوده که با توجه به اتمام کار 16 خیابان ، تا کنون تنها 80 میلیون تومان از سوی استانداری پرداخت گردید .
*******************
جناب آقای پژو مان رئیس شورای اسلامی شهر آمل :
1-وی ابتدا گزارشی از وضعیت نظام مهندسی و مشکلات مربوط به امور ساخت و ساز در امر قرارداد ارائه نمود .
2-وی به کمبود امکانات و اعتبار تخصیصی جهت انجام پروژه های عمرانی اشاره کرد و خواستار  حمایت مالی و توجه بیشتر مسئولین به این امر شد .

*******************

جناب آقای توریان رئیس شورای اسلامی شهر کیاکلا  :
جناب آقای توریان با عرض سلام و خسته نباشید خدمت حاضرین ، گزارشی از وضعیت شهر کیاکلا ارائه نمود . وی گفت : با وجود اینکه شهرداری کیاکلا در سال 1339  تأسیس و دارای چیزی حدود 50 سال سابقه می باشد متأسفانه بعد از گذشت نیم قرن نسبت به شهرهای همجوار و هم پایه خود عقب افتاده است .
کیاکلا با وجود داشتن استعدادها وزیبائیهای طبیعی کمتر مورد توجه قرار گرفته و فرایند عمرانی در این منطقه کند بوده است اما در طی 2 سال اخیر این روند فرایندی رو به رشد داشته است .
وی سپس به بیان مشکلات شهر کیاکلا به شرح زیر پرداخت :
1-الحاق 3 محله به شهر کیاکلا در طی 10 سال اخیر و عدم انجام اقدامات عمرانی در اینگونه محلات
2-تعطیلی و بسته شدن کارخانه پنبه پاک کنی شهر کیاکلا با وجویکه حدود یک پنجم مردم شهر از آن ارتزاق می کردند و بیکاری ناشی از آن
3-نداشتن تربیت بدنی مستقل با توجه به اینکه این شهر در ورزش حرفی برای گفتن دارد و بسیاری از قهرمانان و نام آوران ورزش از این شهر برخاسته اند .
* وی در پایان آمادگی شورا را برای ارائه زمین جهت تشکیل شهرک های صنعتی اعلام کرد و گفت : از مقامات انتظار می رود جهت تحقق این امر با تخصیص اعتبار و ارائه امکانات شورا را یاری رسانند .
توریان احداث شهرکهای صنعتی را برای شهر و بخش کیاکلا با توجه به موقعیت جغرافیایی و عدم وجود کارگاه های اشتغال زا بسیار مهم برشمرد و خواستار اقدام جدی از سوی مسئولین و دستگاههای ذیربط شد .
*******************
جناب آقای  عوازیان رئیس محترم شورای اسلامی شهر رستمکلا :
وی پس از معرفی شهر رستم کلا به عنوان شهر فقه و فقاهت برخی از مشکلات این شهر را به شرح زیر بیان نمود :
 1- عدم انجام طرح مصوب شورای شهر رستمکلا در خصوص ایجاد میدان در مسیر جاده رستمکلا به دلیل عدم اختصاص اعتبار کافی جهت آزاد سازی بخشی از    زمین ها
2- تکمیل نشدن و عدم تحویل زیرگذر رستمکلا در حالی که مقرر گردیده بود این طرح ظرف مدت 45 روز تا دو ماه به اتمام رسانده شود .
3-مشخص نبودن مسیر کریدور شمال به جنوب در شهرستان بهشهر
پارک تفریحی فدک مهربانرود
4-مشکل تأمین سوخت گازوئیل جهت مصارف کشاورزی کم آبی و مشکل تأمین آب کشاورزی در شهرستان بهشهر در صورتی که ساخت و تکمیل سد گلورد می تواند تا حد زیادی این معضل را حل نماید .
5-پرداخت جریمه و مبلغی گزاف از سوی خریداران زمینهای مربوط به بنیاد علوی هنگام دریافت سند رسمی مالکیت
6-کنده کاریهای موجود در سطح شهر و مشکلات ناشی از آن
7-بیکاری
       و ...........

*******************
جناب آقای ریاحی فر رئیس محترم شورای اسلامی شهر نوشهر :
رئیس شورای اسلامی شهر نوشهر به مشکل زمین واگذاری در رابطه با اجرای طرح سالم سازی دریا اشاره کرد و با بیان این مطلب که این موضوع مسبوق به سابقه می باشد خاطرنشان ساخت : برای عبور از این وضعیت نیاز به 20 میلیارد ریال اعتبار  می باشد . وی گفت : در صورت عدم تخصیص اعتبار این  کشمکش بین شهرداری و مالک ادامه یافته و اجرای طرح سالم سازی دریا که از پروژه های مورد تأکید مقامات می باشد به تعویق خواهد افتاد .


*******************


جناب آقای میری رئیس محترم شورای اسلامی شهر نکا :
وی ضمن عرض سلام ، برخی از مسائل و معضلات موجود در شهر نکا را به شرح زیر بیان نمود :
1-سهم اعتبارات استانی در نظر گرفته شده برای شهر نکا بین 7 تا 10 % در می باشد در حالی که این شهر حدود 50% از جمعیت شهرستان نکا را در بر می گیرد و همچنین حوزه های روستایی حومه شهر را هم تحت پوشش قرار داده است .
2-ایجاد منبع درآمدی پایدار :
بعنوان مثال شهرداری نکا یک معدن شن و ماسه خریداری نموده ولی با گذشت 5/1 سال هنوز نتیجه ای نداده و با مشکل روبرو هستیم .
3-سیل نکا خرابی های زیادی بر جای گذاشته است که علت آن مشکلات زیرساختی برای دفع آبهای سطحی و ساخت سیل بندها می باشد .
4-شهر نکا هنوز فاقد پارک می باشد . در حال حاضر 2 پارک در حال احداث بوده که نیاز به تأمین اعتبارو امکانات از سوی مسئولین برای انجام و اتمام این طرح  می باشد .


*******************
جناب آقای دکتر فلاح رئیس محترم شورای اسلامی شهر بابل :
1-رئیس شورای اسلامی شهر بابل ضمن سلام و خسته نباشید ، به مشکل درآمد پائین و کمبود اعتبار شهرداریهای استان اشاره کرد و آن را از مسائل و مشکلات همه شهرداریها دانست .
2-وی به مقایسه میزان درآمد و بودجه شهرداریهای استان با شهرهای سایر استانها پرداخت و گفت : وقتی درآمد شهرداریهای سایر استانها را با شهرهای استان مقایسه می کنیم تفاوت چشمگیری نمود پیدا می کند .
وی پیشنهاد کرد کمیته ای با حضور نماینده شورای استان ، دفتر امور شهری و ... تشکیل تا منابع درآمدی شهرهای استان و شهرداریهای سایر استانهارا مطالعه  و به شهرداریها و شوراهای استان  ارائه تا با مقایسه آنها وضعیت موجود را بهبود  بخشند . 


*******************

جناب آقای کوچکی پور  رئیس محترم شورای اسلامی شهر رویان  :
وی برخی از مسائل موجود در شهر رویان را به شرح زیر بیان کرد :
1- کمربندی رویان به نور که به معضلی تبدیل شده است . خصوصاً در ایام تعطیل و فصل تابستان
2- پارک رویان نیمه کاره مانده است و جوابگوی مسافرین نمی باشد .
3-متولی طرح سالم سازی دریا سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می باشد و شهرداریها با درآمد ناچیز خود از توان انجام این طرح را ندارند .
4-مشکل دریافت سند رسمی برای مالکان زمینهای مربوط به بنیاد علوی برای شهروندان رویان به صورت معضلی درآمده است .

*******************

جناب آقای ردایی رئیس شورای اسلامی شهر چالوس :
وی ابتدا به بند 3 دستور کار جلسه در رابطه با ارائه برنامه های شهری اشاره نمود و سه موضوع 1- ساماندهی رودخانه چالوس 2- دریای چالوس  3- آسفالت و ترافیک سطح شهر را از اهم برنامه های شهر چالوس اعلام نمود و خاط نشان ساخت : در رابطه با آسفالت و کاهش ترافیک طح شهر چالوس نیاز به اعتبار می باشد  و از مسئولین خواست تا با تخصیص اعتبار و ارائه امکانات این شهر را در انجام طرح یاری رسانند .
وی درپایان یکی از مشکلات را صدور جواز ساختمانی اعلام نمود و با اشاره به اینکه پرونده های زیادی جهت بررسی و طرح در کمیسیون ماده 5 باقی مانده است خواستار رسیدگی سریعتر پرونده ها و توجه بیشتر به این امر شد .                                                                                

*******************
جناب آقای خندان رئیس شورای اسلامی شهر کیاسر :
رئیس شورای اسلامی شهر کیاسر گفت : کیاسر یک شهر کشاورزی است و به همین دلیل با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند .
1- یکی از مشکلات این شهر ، تأمین سوخت ماشینهای کشاورزی است که تا کنون هیچگونه اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده است .
2- دو طرح نیمه تمام وجود داردد  : الف – طرح کانال سپاه  ب- طرح راه ارتباطی با سمنان که نیازمند تأمین اعتبار می باشد .
3- اعتبار مورد نیاز برای تملک اراضی دور میدان ، تا کنون در اختیار این شهر قرار نگرفته است .


*******************
جناب آقای قاسمی رئیس شورای اسلامی شهرستان سوادکوه :
وی برخی از برنامه های شهرستان سوادکوه را به شرح زیر بیان نمود :
1- ایجاد و نصب یک تابلو دیجیتال و اطلاع رسانی به عموم 
 2- ساماندهی رودخانه و سنگ شکن ها
وی استفاده غیر قانونی از معادن شهرستان سوادکوه توسط بعضی از افراد را محکوم نمود وگفت : با توجه به وجود رودخانه ، منابع طبیعی و معادن مختلف در این شهرستان و با توجه به اینکه استفاده از این سرمایه های خدادادی حق شهروندان و ساکنان منطقه می باشد ، خواستار جلوگیری از عمل غیرقانونی اینگونه افراد شد .  

*******************
جناب آقای دکتر بابانژاد رئیس شورای اسلامی شهرستان بهشهر  :
وی ابتدا به بیان معضلات موجود در شهرستان بهشهر پرداخت :
1-با وجود افتتاح طرح کمربندی بهشهر در 2 سال گذشته تا کنون هیچگونه اقدامی جهت انجام طرح صورت نگرفته است .
2-وی به بعضی از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور اشاره نمود از جمله طرح چهاربنده کردن محور بهشهر زاغمرز ، راه آهن بهشهر ، بحث کریدور شمال به جنوب و ... که تا کنون اقدامی عملی صورت نگرفته است .
3-مشکل تأمین آب شرب و کشاورزی
4-وجود سیل و سیلاب در منطقه
5-تعرض به مناطق جنگلی و عدم کنترل و نظارت کافی از سوی منابع طبیعی در این مناطق
6-موانع موجود در اجرای طرح میانکاله
7- عدم توجه مسئولین به میراث فرهنگی شهرستان بهشهر
          و ...
*******************

جناب آقای آقامیری رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری :
جناب آقای آقامیری رئیس شورای اسلامی شهرستان ساری ضمن عرض خسته نباشید خدمت حاضرین ، ابتدا در رابطه با تغییر در قانون شوراها و کاهش اختیارات آن مطالبی را بیان داشت و خواستار توجه جدی مسئولین بهاین امر شد .
وی سپس به بیان برخی از مسائل و ممعضلات موجود پرداخت . وی مشکل دریافت جواز صنفی خصوصاً در روستاها و معضل زباله و کمپوست را از مسائل مهم  شهرستان ساری نام برد . 

*******************
جناب آقای مرزی رئیس شورای اسلامی شهرستان نور :
وی ابتدا به مشکل آزاد سازی سواحل ( هم دولتی و هم خصوصی ) جهت اجرای طرح سالم سازی دریا اشاره کرد و با بیان این مطلب که ریختن سنگ . ایجاد دیواره های سنگی  در کنار سواحل توسط  برخی از مالکان مجتمع های مجاور با کناره دریا مشکلاتی را در اجرای طرح ایجاد نموده است ، از مسئولین خواست ترتیبی اتخاذ تا نسبت به حل این مشکل اقدام گردد .
وی سپس با بیان این مطلب که کندن کانال و ... در سطح شهرها توسط دستگاههای اجرایی و کند بودن ریتم کار آنها مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد نموده است ، خواستار نظارت بیشتر بر پیمانکاران و افزایش سرعت عمل آنان شد .
در ادامه وی در رابطه با شرط احراز مالکیت برای مالکان زمینهای بنیاد علوی برای دریافت سند رسمی که لازمه آن صدور گواهی از سوی شورای شهر و تأیید یک قاضی دادگستری می باشد گفت : در بعضی شهرستانها از انجام این کار خودداری   می گردد در صورتی که در  شهرهای دیگر این موضوع حل شده است . وی خواستار پیگیری موضوع و حل مشکل شهروندان در این زمینه گردید .

*******************
جناب آقای سالار رئیس شورای اسلامی شهر نور :
رئیس شورای اسلامی شهر نور گفت : استان مازندران با داشتن زیباییهای طبیعی توانایی زیادی در جذب توریست داشته و این امر می تواند درآمد بالایی را برای استان به همراه داشته باشد . اما متأسفانه در تخصیص اعتبار به این بخش توجه چندانی   نمی شود . وی با اشاره به این مطلب که هر شهری باید اولویت های خود را بر مبنای استعدادها و قابلیتهای آن منطقه قرار دهد گفت : شهرهای صنعتی  در بخش صنعت اعتبار  و امکانات زیادی دریافت می نمایند.  در استان مازندران نیز با توجه به توریستی بودن منطقه ، بخش گردشگری و توریستی باید در اولویت قرار گرفته و با ارائه امکانات و تخصیص اعتبار کافی ، زمینه را برای توسعه و پیشرفت استان در این زمینه فراهم سازند .

********************
جناب آقای مهندس حسینی مدیر کل دفتر امور شهری استانداری :
مدیر کل دفتر امور شهری استانداری ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت حاضرین و تبریک فرارسیدن سالروز میلاد امام علی (ع) ، ابتدا در رابطه با بند 1 دستور کار جلسه در خصوص در خصوص پیگیری مصوبات اجلاس مورخ 16/10/87 شورای اسلامی استان با حضور جناب آقای مهندس هاشمی و مدیران کل محترم آن حوزه ، به این نکته اشاره کرد که تنها بند 2 مصوبات این صورتجلسه مرتبط با دفتر امور شهری می باشد . وی گفت : دفتر امور شهری آمادگی دارد کمیته انطباق مشترک با حضور کارشناسان دفتر امور شهری ، مشاوران حقوقی و نمایندگان شورای اسلامی معرفی شده از سوی شهرستانها و دیگر اعضای مرتبط با شورای اسلامی استان برگزار نماید .
وی در رابطه با نهضت آسفالت گفت : تا کنون تنها 23 شهرداری شروع بکار نموده اند که از این تعداد نیز در 5 شهرداری 70% و در 18 شهرداری حدود 30 تا 35% از کار انجام گرفته است  و مابقی نیز تا کنون شروع بکار ننمودند .
وی با اشاره به مطلب فوق ادامه خاطنشان ساخت :  مقدمات و گامهای اولیه در انجام این طرح از سوی استانداری انجام و 25% از اعتبار لازم پرداخت گردیده است و مابقی در صورتی پرداخت خواهد شد که شهرداریها شروع به کار نمایند .
وی در رابطه با ماشین آلات اعتبار لازم توسط شهرهای بابل ، ساری ، آمل و قائمشهر به صورت مستقیم دریافت و اعتباری به مبلغ یک میلیارد تومان نیز به مابقی شهرستانها تعلق خواهد گرفت .
مهندس حسینی در خصوص در خصوص طرح ساحلی دریای خزر نیز اعلام کرد : در این رابطه نشست هایی با شهرداران شهرهای ساحلی در شهرهای ایزدشهر و نوشهر برگزار گردید .
همچنین تفاهم نامه ای با سازمان میراث فرهنگی داشته و بر مبنای آن مقرر گردید در صورت ارائه طرح از سوی شهرداریها ، هزینه مطالعه توسط سازمان شهرداریها و اعتبار لازم در رابطه با زیرساخت از سوی سازمان گردشگری پرداخت خواهد شد .
وی در رابطه با پروژه ساخت ایستگاه آتش نشانی اعلام کرد : مازندران در این خصوص از استانهای برتر کشور می باشد . وی گفت : ساخت ایستگاه های آتش نشانی در شهرهای ساری ، کوهیخیل ، بهشهر، آمل ، تنکابن و زرگرمحله  به اتمام رسیده و در شهرهایی مانند نکا ، سورک ، گزنک و قائمشهر حدود 60% کار به پایان رسیده است .


**********************
جناب آقای مهندس هاشمی معاونت محترم عمرانی استانداری :
جناب آقای مهندس هاشمی ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت حاضرین  ، ابتدا از شورا به عنوان  بازتاب اندیشه های مردم در قالب شهر و شهرستان یاد کرد و گفت : این اندیشه های پاک نیازمند ایجاد امکانات و شرایط بهتر جهت رسیدن به رشد و تعالی می باشد .
وی ادامه داد : برای رسیدن به نقطه بالای منحنی توسعه باید حرکتی نو آغاز نموده و پویایی و تحرک ایجاد نماییم .
وی همچنین با مقایسه درآمد شهرهای استان با شهرداریها ی کوچک استانهای دیگر به این نکته اشاره نمود که در این مقایسه اختلاف قابل ملاحظه ای نمود می یابد .
وی پیشنهاد کرد که با بررسی منابع درآمدی شهرداریهای پردرآمد و استفاده از تجربیات آنها در ایجاد منابع درآمدی پایدارو با استفاده از پتانسیلهای موجود در جهت ارتقاء   در آمد و افزایش اعتبار تلاش گردد . 
وی تلاش برای صنعتی نمودن استان و ساخت کارخانه و استفاده از عوارض حاصل از ارائه خدمات مناسب به شهروندان را از جمله راههای کسب درآمد اعلام کرد .
وی در پایان با اشاره به این مطلب که برای رسیدن به تعالی و پیشرفت ، شورائیان باید خلاق ، شهرداران توانمند و مسئولین کارآمد باشند گفت : در شورا نیز افراد  نخبه، اهل فن و تحصیلکرده بسیارند. وی خاطرنشان ساخت :  

 باید عزم را جزم کرد و تصمیم گرفت تا با تعامل و همفکری با یکدیگر و با استفاده از پتانسیلهای موجود ، استانی آباد و سرفراز داشته باشیم . 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد مطلب : ۱۸۳  / گروه : مصوبات /  / ۲۸ شهریور ۱۳۸۸  /  بازدید : ۳۸۴۸

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز80
دیروز 1233
جمع 867293
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت