سومین اجلاسیه فوق العاده شورای اسلامی استان در مورخه 9/11/87 روز چهارشنبه با حضور جناب آقای استاندار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی استان در محل فرودگاه ساری برگزار شد .
در این جلسه ابتدا تلاوتی چنداز کلام ا.. مجید قرائت شد .
آنگاه جناب آقای محسن پور رئیس شورای اسلامی استان  ضمن عرض سلام و خیر مقدم و تشکر از حضور اعضا و استاندار محترم ، فرا رسیدن ایام ا... دهه فجر را به حاضرین تبریک گفت و با ارائه تحلیلی از شرایط جامعه و بین الملل هجوم رژیم اشغالگر صهیونیست به لبنان و فلسطین و کشتار مردم بی دفاع غزه و رجزخوانی ها و یاوه گویی های سران استکبار را نشأت گرفته از ترس اندیشه پاک و مقدسی است که در سال 57 به ثمر نشست .
وی در بخش دیگر از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از مدیران دستگاههای استانی به خصوص استاندار و معاونین ، مدیران کل ستادی به ارزیابی از سفر اول و دوم ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی نژاد به استان مازندران پرداخت و از شفاف نمودن برنامه ها و اجرای پروژه ها در سفر اول گلایه کرد و سفر دوم را جهشی با برنامه تعریف نمود و گفت : در صورت اجرای برنامه های رئیس محترم جمهور در سفر دوم ، برای مازندران افق روشنی  را می توان تصور کرد .
وی با ارائه گزارشی از عملکرد شورای اسلامی استان به نشست با مدیران کل برگزاری کمیسیونهای تخصصی پرداخت و خواستار تغییر نگاه شهرداریها در کمیسیون ماده 100 گردید و ادامه روند ساخت و ساز در شهرها بر  اساس این کمیسیون فاجعه برای شهرها دانست و مشکلات شهرهای کوچک را نداشتن اعتبار ، امکانات ، ساختمان و نیرو برشمرد .


*********************

در ادامه جناب آقای حسین زاده رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان نور   به مشکلات زیربنایی استان از جمله ورزش اشاره کرد و در قیاس با استانهای دیگر ، مازندران را ضعیف خواند و گفت : در استانهایی همانند فارس و اصفهان در زمینه ورزش به خصوص فوتبال در لیگ برتر بسیار عالی در خشیده اند به طوریکه امروز در سطح لیگ دارای 2 تیم مدعی قهرمانی در سطح کشور می باشند . در صورتیکه همین ادارات کل و دستگاهها و شرکت های وابسته به دولت مازندران حضور دارند و می توانند تیم های ورزشی را حمایت کنند و اسپانسرهای قوی برای تیم ها باشند .
وی از حرکت شرکت گاز در حمایت از باشگاه کشتی گاز تقدیر نمود و از سویی مایه تأسف دانست که قهرمانان ملی همانند عسگری محمدیان باید با مایه گذاشتن از شخصیت و چهره خود باشگاهی را تعریف که متأسفانه نتیجه خوبی در بر نداشت .  وی همچنین از عدم توزیع عادلانه اعتبار در سطح استان انتقاد نمود .


*********************
سرکار خانم نیک جو عضو شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان قائمشهر :
سرکار خانم نیک جو به موضوع خصوص سازی در جامعه پرداخت و با بیان این مطلب که با اجرای اصل 44 قانون اساسی تصدی گری دولت بر امور مردمی و خصوصی باید کاهش یابد گفت : منظور از اجرای اصل کوچک کردن دولت کاهش هزینه های جاری کشور و واگذاری امور بخش های خصوصی به نهادها و تشکل های مردمی است .
وی شورای اسلامی استان را یکی از نمونه های موفق در بحث واگذاری بخشی از قدرت به مردم ذکر نمود و خاطرنشان ساخت عملکرد این نهاد علیرغم همه کم و کاستی ها و ضعف های قانونی و اجرایی موفق است و این می تواند الگوی مناسبی برای ریختن ترس مقامات از واگذاری بخش دولتی به خصوصی باشد .


*********************

دکتر سام دلیری عضو شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان چالوس :
به مشکلات استانی پرداخت و خواستار پیگیری جاده آزادراه تهران به شمال یا کاهش حریم لوله گاز که در حال حاضر به طول 100 متر می باشد ، چالش های محلی را در سطح شهر و روستا سبب گردید ، و همچنین پیگیری ایجاد پارک شهری ، رسیدگی به وضعیت درمانی در مرزن آباد از دیگر خواسته های آقای سام دلیری بود.
وی همچنین از مقامات استانی دعوت کرد که از شهر مرزن آباد به عنوان شهر نمونه بازدید داشته باشند .

*********************

آقای توکلی عضو شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان نوشهر :
وی لایروبی رودخانه شهر نوشهر ، تخصیص اعتبار برای حفظ و نگهداری آن ، رفع مشکل بندر به لحاظ برداشتن موانع موجود برای استفاده بهینه شهروندان از ساحل ، مشکلات کمیسیون ها و ماده صد را از جمله خواسته های شهروندان نوشهری اعلام کرد .


*********************
آقای نبوی عضو شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان گلوگاه :
انتخاب بخشدار برای بخش کلباد که هم اکنون به صورت سرپرستی اداره می شود ، مشکل اعتبارات عمرانی  ، توجه به پروژ های ملی ، مجتمع ورزشی ، کشاورزی از مشکلات شهرستان گلوگاه نام برد.

*********************
آقای ابوالقاسمی عضو شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان تنکابن :
جناب آقای ابوالقاسمی به اهمیت اجرای طرح آمایش سرزمین در استان اشاره کرد و با بیان این مطلب که این طرح می تواند چشم انداز آینده استان بر اساس داشته ها و پتانسیل های بالقوه و بالفعل به صورت متوازن تعریف کرد و خاطرنشان ساخت : متأسفانه در رابطه با اجرای طرح جدیتی نشان داده نمی شود حداقل اینکه اعضای شورای اسلامی استان و اینجانب از آن مطلع نیستیم .
وی همچنین از نحوه توزیع اعتبارات عمرانی در سطح شهرستانها بخصوص غرب استان گلستان گلایه کرد و خواستار توجه جدی به موضوع شد .


*********************
آقای کیاسلار عضو شورای اسلامی استان و نماینده شورای اسلامی شهرستان آمل :
آقای کیاسالار آمل را شهری فرهنگی ، تاریخی تعریف نمود و از نقش آن در پیروزی انقلاب تجلیل کرد .  وی گفت : آمل با همه قدمت و سابقه درخشانی که در تاریخ و انقلاب داشته و دارد از مشکلاتی رنج می برد که امروز همت والای مقامات را می طلبد .
وی احداث پل روگذر در ورودی آمل ، تعریض خیابان امام رضا (ع) و توجه جدی به مشکلات شهری را از جمله خواسته های شهروندان آمل اعلام داشت .


*********************

جناب آقای مهندس کریمی استاندار محترم :
جناب آقای کریمی استاندار محترم مازندران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای شورای اسلامی استان ، شکل گیری این نهاد را تبلور مردم سالاری دینی دانست و آن را جوهره و ذات نظام مقدس اسلامی تعریف نمود .
مهندس کریمی به رویدادهای روز اشاره کرد و ضمن محکوم نمودن حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس صهیونیسم به مردم غزه دفاع بدون ابزار دفاعی زنان و مردان جوان ، کودک و پیر سرزمین غزه را جزو شیرین ترین و تلخ ترین رویداد عصر حاضر دانست .
تلخی به آن جهت که همه کشورها داعیه مردم سالاری ، دموکراسی ، آزادی حس ناسیونالیستی عربی اسلامی ، سکوت معنی داری را با هماهنگی و همکاری عامل کشتار و قصاب بیرحم پیشه گرفتند و آه و ناله ، ضجه و فریاد غلتیدگان به خاک و خون نادیده می گیرند و تأسف تر از آن که سازمانهای جهانی که برای دفاع از مظلومیت و مظلومان شکل گرفته بود امروز با صدور قطعنامه های بی روح و فاقد اجرا چراغ سبزی را برای ادامه کشتار به جنایتکار تاریخ یعنی صهیونیسم نشان می دهند . شیرینی از آن جهت است که در میان این همه غوغا سالاری ها و حجم سنگین و سهمگین تبلیغات جهانی جوانان رشید ، پیران وفادار ، از زن و مرد ، با پوست و گوشت و خون خود سنگر مقاومت و دفاع شکل دادند و آنگونه حماسه آفریدند که ماشین جنگی رژیم صهیونیسم بعد از 22 روز نه تنها به اهداف شوم خود نایل نیامد بلکه اجباراً و برخلاف خواسته و سیاست های مدون و پشت پرده آتش بس را به صورت یکجانبه قبول می کند و یقیناً تاریخ و آیندگان قضاوت خواهند نمود و از این حماسه خواهند سرود .
آقای استاندار به سند چشم انداز استان اشاره کرد و با عنایت به برنامه های مدون و تعریف شده در چشم انداز افق استان بسیار روشن و توسعه یافته تفسیر نمود و گفت : مازندران استانی است پر زر و از پتانسیل بالقوه و بالفعل برخوردار است و منابعی پرارزش از جنگل و کوه و دریا و موقعیت جغرافیایی گرفته که بخش عمده ای از این منابع هنوز دست نخورده است و می توان با برنامه ریزی و تعیین زمان به اهداف دست یافت .
مهندس کریمی شرایط سیاسی ، مدیریتی ، اقتصادی و تعامل بین مقامات استانی، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، احزاب و گروه ها، ائمه محترم جمعه و جماعت را بی نظیر دانست و آغاز خوبی را جهت پرداختن به مطالبات شهری و شهروندی به جا مانده از گذشته پرداخت . وی ضمن تجلیل از خدمات ارائه شده در طول تاریخ نظام و دولت های گذشته برنامه دولت نهم را پررنگ تر از دولت های گذشته ذکر نمود و گفت : پروژه هایی در سطح استان در سفر اول و دوم ریاست محترم جمهور تعریف شد که تعدادی از آنان به مرحله بهره برداری رسید که نقش مهمی در توسعه و بالندگی استان ایفا می کند و مازندران را به عنوان مرکز توجه کشورهای همسایه از نظر تجاری و سرمایه گذاری دانست .
استاندار یکی از زمینه های قابل توسعه و سرمایه گذاری در شهرهای استان را بافت فرسوده دانست و گفت : در استان مازندران 600 هکتار بافت فرسوده وجود دارد که می توان با برنامه ریزی توسعه شهری ، هم  چهره شهرهای استان را به لحاظ مبلمان تغییر داد و هم فضا برای زندگی شهروندان مهیاتر می شود .
وی در این زمینه به برنامه هایی اشاره کرد و به جهت ذیق وقت ارائه توضیحات و تشریح آن را به جلسه آتی موکول نمود .
جلسه با ذکر صلواتی به پایان رسید .

 

 

 

 

 

 


 

کد مطلب : ۱۵۸  / گروه : مصوبات /  / ۱۸ اسفند ۱۳۸۷  /  بازدید : ۳۳۹۰

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز43
دیروز 1233
جمع 867256
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت