تاريخ تشکيل جلسه :  12/4/87                               مکان جلسه : دفتر شورای اسلامی استان
اعضاء حاضر :  13 نفر  
اعضاء غايب  : 3 نفر – آقايان دکتر بابانژاد –  احمدی – نبوی
تعداد آرا :   -     
مدعوين :   - 

دستور جلسه :
1-   انتخاب اعضای کميسيون ايثارگران
2- اتخاذ تصميم واحد در رابطه با نحوه انتخاب مکانيزم برای جمع بندی مشکلات و نيازهای شهرستانهای استان در سفر آتی رياست محترم جمهور
3- ارائه گزارش از جلسات کميته انطباق توسط آقای محسن پور رئيس شورای اسلامی استان
4-  بحث و بررسی در رابطه با انتخاب حسابرس رسمی با توجه به بند 8 و 9  ماده 78  مکرر (1) قانون تشکيلات ، وظايف و انتخابات شوراها
5- بررسی نامه های وارده
                                                                                       
                                                             خلاصه مذاکرات :

يازدهمين اجلاسيه شورای اسلامی استان رأس ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 12/4/87 در محل دفتر شورای اسلامی استان تشکيل گرديد . در آغاز آياتی چند از کلام ا... مجيد توسط يکی از اعضا قرائت گرديد . آنگاه آقای محسن پور رئيس شورای اسلامی استان ابتدا به موضوعات استانی پرداخت و بر تعامل شوراهای اسلامی با دستگاههای اداری و اجرايی استان جهت پيشبرد اهداف شورايی و پيگيری مصوبات گذشته ،   مطالعه و تحقیق پروژه های تعريف شده از قبل ، برنامه ريزی جهت تدوين مشکلات و نارسايیهای استان برای تقديم به رياست محترم جمهور در سفر آتی ، تأکيد نمود .                                                                                  
                                                                
                                                      مصوبات                                                                     
در ادامه بندهای دستور کار جلسه مطرح که پس از بحث و تبادل نظر به شرح زير مورد تصويب قرار گرفت :     

1-   انتخاب اعضای کميسيون ايثارگران :
در اجرای اين بند آقايان محسن پور ، طالبی ، کياسالار ، نقيبی و سرکار خانم کمالی با آراء حاضرين به عنوان اعضاء کميسيون انتخاب گرديدند .
تبصره :  مقرر گرديد اعضای کميسيون فوق الذکر در اسرع وقت نسبت به انتخاب هيئت رئيسه اقدام نمايند .

2- اتخاذ تصميم واحد در رابطه با نحوه انتخاب مکانيزم برای جمع بندی مشکلات و نيارهای شهرستانهای استان در سفر آتی  رياست محترم جمهور :
با توجه به موضوعات مطرح شده و نظرات موافق و مخالف اعضا در خصوص واگذاری مسئوليت اجرای اين بند به رؤسای شورای اسلامی شهرستانها  يا اقدام از سوی شورای اسلامی استان ، نهايتاً با نظر اعضا موافقت و تصويب گرديد که با رؤسای شورای اسلامی شهرستانها مکاتبه تا نسبت به ارائه مشکلات شهرستان در قالب يک پروژه با تعريفی از آن ( نوع ، اهميت ، تأثيرگذاری پروژه و ميزان اعتبارات مورد نياز) به شورای اسلامی استان اعلام دارند .
تبصره -  شورای اسلامی استان نيز علاوه بر ارائه مشکلات شهرستانی پروژه های جاده ساحلی ، احداث راه آهن درون استانی ( تراموای شهری ) ، به صورت آماری ، علمی بررسی و به صورت مدون آماده تا در سفر آتی رياست محترم جمهور تقديم گردد .
مسئوليت اجرای تبصره بند 2  به عهده رؤسای محترم کميسيونهاست ؛  بحث تراموا و جاده ساحلی با جناب آقای مهندس جعفری  رئيس کميسيون توسعه و عمران  و  موضوع ملی شدن طرح سالم سازی دريا به عنوان يک پروژه ملی به عهده جناب آقای حسين زاده رئيس کميسيون فرهنگی و اجتماعی می باشد .

3- ارائه گزارش از جلسات کميته انطباق توسط آقای محسن پور رئيس شورای اسلامی استان :
موضوع بند 3 مطرح گرديد که همه اعضا ضمن موافقت با کليات کميته تطبيق و وتشکر از اعضا در خصوص ادامه روند ، نحوه و چگونگی رسيدگی به صورتجلسات شهرها و شهرستانها ، موضوعاتی مطرح شد که با توجه به طولانی شدن بحث در رابطه با موضوع و ارائه نظرات موافق و مخالف ، با نظر اکثريت آرا از دستور کار خارج و مقرر گرديد در اجلاسيه آتی مجدداً در دستور کار جلسه قرار گيرد .

4-  بحث و بررسی در رابطه با انتخاب حسابرس رسمی با توجه به بند 8 و 9  ماده 78  مکرر (1) قانون تشکيلات ، وظايف و انتخابات شوراها :
موضوع بند 4  مطرح گرديد و مقرر شد انتخاب حسابرس رسمی به وسيله درج آگهی مناقصه در روزنامه های کثيرالانتشار انجام گيرد . ضمناً پس از بحث و بررسی در زمينه تأمين هزينه اين موضوع، مقرر گرديد هزينه لازم از جانب سازمان همياری شهرداريها تقبل گردد . 

5- بررسی نامه های وارده :
در رابطه با نامه های وارده
 1- نامه جناب آقای مهندس نريمان در پاسخ به نامه تبريک شورای اسلامی استان ، که از ابراز محبت رئيس و اعضای شورای اسلامی استان تشکر کرده بود قرائت گرديد که مورد سپاس اعضا قرار گرفت .
2-  تقاضای جناب آقای سيد علی علی محمدی عضو شورای اسلامی استان مبنی بر عضويت در کميته انطباق مطرح شد که با موافق اعضا  به تصويب رسيد .
3-  اولين صورتجلسه کميسيون صنعت توريسم مورخ 6/3/87  قرائت گرديد و به استحضار اعضا رسيد .
                          
                                          جلسه رأس ساعت 13  با ذکر صلواتی خاتمه يافت .

 

 

 

 


                        

 

کد مطلب : ۱۱۵  / گروه : مصوبات /  / ۱۰ شهریور ۱۳۸۷  /  بازدید : ۳۹۰۲

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز42
دیروز 1233
جمع 867255
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت