مهندس افراشته در مصاحبه ای اختصاصی :
علیرغم بلوغ اجتماعی و قانونی ، شوراها جایگاه خود را پیدا نکرده اند

به گزارش شورای اسلامی مازندران ، مهندس افراشته عضو شورای اسلامی استان در مصاحبه اختصاصی پیرامون علت عدم رضایت مردم از عملکرد شوراهای دوره چهارم اظهار کرد : بنظر بنده دوره چهارم شورا را باید دوران بلوغ نظام شورایی مطرح کنید اما با یک چالش جدید روبرو شدند مرز بین آنچه که ظرفیت قانونی باید ها مدنظر که فرهنگ سازی خوبی بین مسئولین در نظام شورایی را تجربه نکردیم.

 

وی افزود : علی رغم اینکه از نظر شرعی و قانونی ، شوراها به سن بلوغ رسیده اند اما حق استفاده از جایگاههای خود را پیدا نکرده و اجازه ندارند از حق قانونی خود استفاده کنند.

 

نماینده عباس آباد در شورای اسلامی مازندران ، با بیان اینکه ما بدنبال این بودیم از نظام شورایی به دنیا یک الگوی برتر معرفی کنیم ، اظهار داشت : یک دموکراسی اسلامی هدفی بوده که ما به دنبال آن بوده و هستیم اما شرایط اقتصادی کشور، وضعیت توان مالی دولت ، عدم کمک دولت به شهرداری ها در اجرای پروژه های عمرانی مشکل ساز شده و شوراها نتوانستند پاسخگوی انتظارات مردم باشند و حتی در طرح انطباق جدید هم در حق اعضای شوراها کم لطفی شده است .

 

وی با بیان اینکه در هر دوره شوراها ، مردم عملکردها را با ادوار گذشته مقایسه میکنند ، تصریح کرد : در شرایط کنونی ساخت و سازها روند کاهشی را پیش گرفته و رونق اقتصادی شهرداریها و شهروندان در ساخت و سازها ضعیف تر از گذشته شده و همین عامل موج منفی در تفکر مردم داشته است به طوریکه در دوره قبل قوه مجریه مقتدرتری داشتیم حتی به روش غلط ،  زمانیکه مردم با گردش اقتصادی ضعیفی روبرو می شدند ، به همه امور اعتراض می کردند.

 

مهندس افراشته در پایان خاطر نشان کرد : در حال حاضر شوراها تنها بعنوان یک قاب الگوی محلی هستند نه قالب مناسب برتر ، دولت باید از شوراها و شهرداریها حمایت میکرد و به ساخت و سازها رونق می داد تا جذب نیروها در ساخت و سازها بیشتر شود.

کد مطلب : ۵۴۹  / گروه : اخبار /  / ۱۵ مرداد ۱۳۹۵  /  بازدید : ۱۰۷۶

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز66
دیروز 1514
جمع 922936
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت