تعامل مدیریت شهری با هم افزایی شورای شهر و شهرستان بابل

به گزارش شورای اسلامی استان مازندران ، در پیام مشترکی ازسوی فرامرز  ابوالحسنی رئیس شورای اسلامی شهر و ابراهیم عرب فیروزجاهی رئیس شورای اسلامی شهرستان بابل که ضمن گرامیداشت نهم اردیهشت ماه روز شوراها، این روز را خدمت همه شورایاران عزیز و توانمند این شهرستان در شهرها ، بخش ها و محلات تبریک و تهنیت عرض نموده و آروزی توفیقات روزافزون برای همه این دوستان داشتند  و یادآور شدند مطمئنا" بدون کمک این شهریاران و یاوران شوراها مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرستان بابل با مشکلات عدیده ای روبرو خواهند بود  و در ادامه جناب آقای فرامرز ابوالحسنی ریاست شورای اسلامی شهر بابل به شرح موضوعاتی درخصوص حوزه استحفاظی فعالیت خویش پرداختند که به شرح ذیل می باشد .

بدوا" باید یه نمایندگی از مردم فهیم بابل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدای عزیزمان که با انقلابی که برای ما به میراث گذاشتند توفیق خدمتگزاری به مردم نصیب ماشود ، سلام ویژه ای به همه هم استانی ها و هم وطنان عزیز در سرتاسر میهن اسلامی مان ایران خواهم داشت .

شهر بابل این روزهای روحانی ومعنوی و سالروز دلاوری های بزرگ مرددان فتح خرمشهر ، از دوفرزند مدافعین حرم که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدضل العالی) مدافعین حریم نیز هستند به شایستگی استقبال نمود و این افتخار نصیب این شهر شد که درکنار 1744 شهید گرانقدر پایتخت شهیدان شمال کشور باشد پاسداران شهید سید رضا طاهر و شهید حسن رجایی فر که به پیام رهبری خود لبیک گفتند و برای دفاع از حرم اهل بیت و حریم وطن اسلامی جان خود را نثار اسلام نمودند . امیدواریم ما هم بتوانیم ضمن قدردانستن جهاد این عزیزان ادامه دهنده راهشان و حافظ آرمان ها و دستاوردهای آنها باشیم .

شورای اسلامی شهر بابل در دوره چهارم فعالیت خود  با عضویت 13 نفر از منتخبین مردم درسال1392شروع به کار نمود  واز همان ابندای امر با یکدیگر پیمان بسته که در راستای خدمت به همشریان عزیز بابلی از هیچ اقدامی دریغ ننمایند .

ضمن اینکه لازم میدانم قبل از هرچیزی ، از نمایندگان مردم عزیز بابل در دوره های ماقبل این دوره شورای اسلامی شهر بابل که بنده و سرکارخانم فیروزپور افتخار عضویت و همکاری با انها را داشته ایم که بالواقع زحمات فراوانی را درعرصه خدمتگزاری کشیده اند کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم چرا که به این موضوع واقفیم هر دوره جدیدی مکمل دوره قبل خود خواهد بود هرچند می تواند با اعمال سیسات گزاری عالمانه و درست برای دوره فعالیت خود یک کارنامه موفقی را بجا بگذارد .

از این رو اینجانب و همکارانم سعی مان براین بوده است  که بتوانیم با عملکردی درخور شان و منزلت مردم شریف و بزرگوار یابل کارنامه ای مثبت و قابل قبول از خود باقی بگذاریم . تا شرمنده مردم عزیزمان نباشیم .

شهربابل با توجه به جایگاه اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی که در سطح استان و برخی موارد در سطح کشور دارد همیشه مورد توجه مسئولان استانی و ملی بوده است و این موضوع شرایط را برای هر مدیر و مسئولی سخت می نماید و ما نیز از این امر مستثنی نبوده ایم .

علیهذا سعی برآن بوده است با توجه پتانسل های بالقوه و بالفعلی که در شهروجود داشت و با استفاده از نظرات مشاورین و صاحب نظران امر در راستای تعریف پروژه های زیر بنایی عمرانی و خدماتی و رفاهی گامی موثر برداریم و الحمدالله با توجه به بضاعت مالی شهرداری بابل و شرایط حاکم بر وضعیت اقتصادی کشور که در سال های اخیر  بدلیل تحریم های ناجوانمردانه مناسب نبوده است ، توانستیم در چندین پروژه اقدامات خوبی را بعمل آوریم .

پروژه  کمربندی شرقی دوم که در سه فاز اجرایی در دوره های قبل شورای اسلامی شهر  تعریف شده بود و بدلیل هزینه های بالای تملک اراضی موردنیاز که تعهدات مالی قابل توجهی را به شهرداری تحمیل نمود در دستور کار این شورا قرار گرفت و خوشبختانه با اعمال سیاست مقاومت اقتصادی صادره از سوی مقام معظم رهبری در بعضی بخش ها توانستیم فاز اول ان را به بهره برداری برسانیم و مقدمات افتتاح فازهای بعدی را فراهم نماییم .

پروژه دیگر که مربوط به کنارگذر جنوبی شهربابل می باشد که درکیلمتر 8 جاده جدید آمل به بابل ازخروجی شهر زرگرمحله آغاز و  در میانه های جاده بابل به قائمشهر خارج می شود ، هرچند که این پروژه ملی در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی می باشد اما بخاطر طولانی شدن  پروژه مذکور مشکلات عدیده ای را برای مجموعه مدیریت شهری ایجاد نموده است لذا  از مهترین دغدغه های ما بوده است که با توجه به مذاکراتی که با مدیران محترم استانداری و وزارت محترم راه و شهرسازی بعمل آورده ایم قول های مساعدت را اخذ نمودیم و امیدواریم در  این سمت هم بتوانیم تا پایان این دوره شورای اسلامی شهر بابل خبرهای خوشی را به مردم عزیزمان بدهیم

در بخش خدمات رفاهی و احداث اماکن تفریحی مجموعه تفریحی ، ورزشی پردیس نوشیروانی که با مشارکت شرکت شهربازی سازان پردیس نوشیروانی و شهرداری بابل در حال احداث می باشد ، اتفاقی خوبی را برای همشهریان عزیز رقم خواهد زد و این شهر به یک مجموعه شهربازی با جدیدترین امکانات روز دنیا  که مطمئنا" در استان بی نظیر خواهد بود مجهز می گردد . از طرف دیگر در راستای کاهش ترافیک احداث پل سوم محمد حسن خان را در دستور کار قرار دادیم و موضع مهمتر اینکه اخیرا بابل با برگزاری ششمین جشنواره ملی بهارنارنج در سه روز از اردیبهشت ماه سال جاری میزبان میهمانان زیادی از اکثر نقاط کشور بوده است و با نمایش گذاشتن شایستگی ها و پتانسیل های موجود  اعم از مناطق بکر طبیعی ، اماکن تازیخی با قدمت بالا مانند پل محمد خحسن خان قاجار و ... نشان داد که می تواند قطب گردشگری منطقه خود باشد .

با وجود این اقدامات صورت گرفته و برنامه هایی که در دست اقدام می باشد ولی جایگاه و منزلت مردم شهر بابل با پیشینه تاریخی که این شهر از زمان قدیم تاکنون دارد و از آنجا که مهد علما و فضلای صاحب نام گرانقدر ، نام آوران عرصه های علمی ، فرهنگی و ورزشی و بعضی از چهره های شاخص سیاسی کشور و ضمن اینکه دو برند مهم پایتخت شهیدان شمال کشور و پایتخت بهار نارنج را به یدک می کشد ، نیازمند توجه بیشتر مدیران محترم استانی و ملی می باشد. 

لذا بعنوان یک عضو کوچک از شورای اسلامی شهر بابل و به نمایندگی از جمعیت چندصد هزار نفری شهر بابل از مسئولین محترم در جهت رساندن بابل به ان جایگاه واقعی اش درخواست نگاه ویژه داشته تا انشالله بتوانیم در جهت تعالی رساندن میهن عزیزمان که متبرک به خون شهدای انقلاب اسلامی می باشد  به آن چایگاه رفیع جهانی گامی موثر برداشته باشیم .

اللهم وفقنا لما تحب و ترضی

فرامرز ابوالحسنی

رئیس شورای اسلامی شهر بابل

 

کد مطلب : ۵۳۶  / گروه : اخبار /  / ۲۷ خرداد ۱۳۹۵  /  بازدید : ۱۳۳۸

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز63
دیروز 1514
جمع 922933
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت