تهاتر دولت با تأمین اجتماعی، راهکاری برای پرداخت بدهی دولت به شهرداری‌ها

به گزارش شورای اسلامی استان مازندران چگونگی وصول بدهی دولت به شهرداری‌ها مسئله ای است که همچنان بر سر پیدا کردن راه حل های آن کشمکش ها وجود دارد . برای وصول طلب شهرداری‌ها از دولت می‌توان در قانون بودجه سالانه، ردیفی برای این مبلغ در نظر گرفت یا اینکه دولت با پرداخت بدهی شهرداری‌ها به سازمان تامین‌ اجتماعی، بدهی خود به شهرداری‌ها را تسویه کند.

برپایه این گزارش در این ارتباط دولت می‌تواند برای پرداخت بدهی شهرداری‌ها به سازمان تامین‌اجتماعی مانند پرداخت بدهی خود به سازمان تامین‌اجتماعی در گذشته، تهاتر کند. نظر به اینکه به دلیل تعدد شهرداری‌ها در کشور و بدهی دولت در بخش‌های مختلف به شهرداری ها، امکان تهاتر دولت با شهرداری ها وجود ندارد.  بنابراین باید با اتخاذ تدابیری مناسب به گونه‌ای دیگر پرداخت بدهی باید صورت گیرد که با طرح این مسئله در جلسات فراکسیون مدیریت شهری می توان امیدوار به یافتن راه حل های لازم بود .

در سویی دیگر مطالبات شهرداری از دولت در حوزه مترو، جزء بدهی‌های شهرداری محسوب نمی‌شود؛ در واقع در این بخش، دولت نه تنها سهم خود را پرداخت نکرده بلکه تعهدات خود را نیز عملیاتی نساخته است.

گفتنی است فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در مجلس دهم پس از برگزاری جلسه رسمی در هفته آینده، جلسه‌ای را با مسئولان دولتی به منظور بررسی مسائل مدیریت شهری خواهد داشت.

کد مطلب : ۵۳۲  / گروه : اخبار /  / ۲۴ خرداد ۱۳۹۵  /  بازدید : ۱۱۹۷

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

آمار سایت

امروز85
دیروز 1514
جمع 922955
        
 کلیه حقوق برای پایگاه شورای اسلامی استان مازندران محفوظ است - طراحی ، اجرا و پشتیبانی : مازندنت